Злий жарт чи відверта правда?

Додано 19.06.2013

Фото з соцмережі facebook

Хіба що лінивий останніми тижнями не обговорює поширені по місту та у соцмережах листівки зі змістом: ХТО з працівників нашого вишу, ЯКІ проблеми може вирішити, і СКІЛЬКИ це коштує. Я не заявляю, що у нашій державі немає корупції, і тим більш, що хабарництво не присутнє у вітчизняній освіті, і хоча більшість прізвищ мені незнайомі і лише залишається здогадуватися на якому факультеті викладають подані особи, але наявність декількох імен у цьому списку та заявлена у ньому вартість їхніх послуг мене просто обурює. За чотири роки навчання я чув чимало: проти тих викладачів жодних негативних відгуків не лунало. Тим більше, що вони не беруть хабарі (якщо чесно – деяким студентам набагато було б легше на душі заплатити, аби позбутися хвилювань і недоспаних ночей).

Насправді, єдине, що від нас вимагали – це знання і лише знання… . І коли наш університет просто обливають брудом, мовляв, це майже як «обитель зла» і «царство поборів», ще й напередодні вступної компанії – це насторожує. Адже, напевно, комусь вигідно, щоб абітурієнти-2013 оминали наш виш стороною і радили робити це іншим. Я розумію, що бувають різні випадки і стосунки з викладачами, на жаль, не завжди є ідеальними, але хто плює у власну криницю?

Одне радує, що автори цієї листівки мають чудову фантазію та гарне почуття гумору. В одному впевнений, що за свої словами чи сказані чи написані потрібно відповідати самому, а відповідають чомусь інші. Легко надрукувати список і проставити жирну пляму на чиїсь кар’єрі, а особливо коли оприлюднена інформація не відповідає дійсності. Уявляю як себе почувають викладачі, які опинилися там “випадково”, бо винних почуття провини не терзає, їм все одно, вони отримали свою нагороду. Боротися за якість освіти потрібно, але не такими методами. Хоча розумію, що люди просто зневірилися у справедливості, а телефонам гарячій лінії мало хто довіряє, бо невідомо чи скаргу не використають проти тебе самого.

З іншого боку, потрібно зважити, що студентам уже вривається терпець і потрібно щось з цим робити. Корупція – це проблема, і не лише Кам’янця, але цілої України. Але винити одних лише викладачів, що, мовляв, вони такі погані, було б абсурдом. Адже у цьому не менш винні і студенти, які вибирають легкий шлях до диплому. Їм простіше заплатити і не хвилюватися за завтрашній іспит. Хабарниками не народжуються, їх до цього привчають, підсаджують на конверт з «хрусткими банкнотами»… А потім страждають усі: і хто хоче вчитися, і хто ні.

Можна звичайно відкладати вирішення цього питання на наступний день, але буде прикро, якщо, наприклад, завтра настане день революції “широких народних мас”. Мовчати і говорити, що все добре, вже не вийде, ніхто не повірить, навіть якщо це було б найщирішою правдою. Потрібно вживати кардинальних дій, щоб повернути довіру людей і особливо молоді. Гадаю, що нове керівництво вишу впорається з “пухлиною української освіти” і відновить добре ім’я нашого університету, яке останнім часом забруднене друкарським чорнилом.

Важко буде дізнатися про справжнього автора цих листівок, особливо, коли вони так рясніють у соціальних мережах. І навряд чи хто дізнається, що це було: помста за порожні гаманці, невдалий жарт чи брудна провокація напередодні вступної компанії. Але точно ручаюся: тепер наш виш знову в усіх на вустах. Але кому потрібна така реклама?

 

Олександр Бучковський,

редактор сайту

Коментарі

4 коментарі до “Злий жарт чи відверта правда?”

 1. Ольга Комарова сказав:

  Я, чесно кажучи, обурена!!! Як у цей список потрапив Валерій Степанович Степанков? Він ніколи і ні від кого не вимагав хабарів, і взагалі вважається одним із найнепідкупніших викладачів нашого університету. Він дуже вимогливий, але справедливий. Хотілося би мені глянути в очі авторам цього неподобства, які навіть ініціал викладача не знають, не вписали. Та й багато інших викладачів потрапили у список незаслужено. А ті хто загрібають тисячами, у списку не фігурують

 2. vlad сказав:

  Вимагає чи не вимагає, найнепідкупніший – це все далеко від суті. Суть в продажності. Цифри висвітлені і за це має бути сором, якщо не тюрма всім викладачам. Діло яких вже давно не у викладанні, нажаль…

  • Ольга Комарова сказав:

   Хай буде соромно тим викладачам, які беруть хабарі, чому ж має страждати людина, яка до цього не має жодного відношення? В цьому Ви занадто упередженні, VLAD. До того ж усі ці цифри не завжди відповідають дійсності, і прізвища деякі перекручені. Якщо знають “ворога” в обличчя, то варто правильно вказати ініціали, “аби сволота була покарана”, а так це справляє враження якоїсь неумілої дитячої провокації. Записи на диктофон, відеозаписи, мічені купюри – ось як треба діяти, якщо студентам дійсно допекло. А ці листівки – “дєшовка”, ще й безграмотна

 3. Ігор Старенький сказав:

  Цей “грандіозний витвір” або абсолютно безграмотної людини, або просто є провокацією напередодні вступної кампінії. Схиляюся більше до другого варіанту. До десятка прізвищ ідуть без ініціалів, декілька прізвищ неправильно написані, а це свідчить, що автор не орієнтувався власне про кого він пише. Абсолютно погоджуюся з тобою Ольга щодо Валерія Степановича (у листівці без ініалів, а просто “старший”) – вчений зі світовим ім’ям зі сталевими моральними принципами. Хочете викорінити корупцію – вперед але не методом анонімних безграмотних дурнуватих листівок розвішаних вночі.