Забута споруда

Додано 21.05.2013

Забута споруда. Фото Ольги Комарової (2013)

Скільки ми б не подорожували Старим містом біля Вітряної брами, завжди наш погляд був спрямований на дивовижну надбудову на скелі протилежного боку каньйону. Нарешті буквально на днях ми змогли потрапити до цієї таємничої споруди…

* * *

Споруда на фрагменті Амстердамського плану Кам'янця

Споруда на фрагменті плану К. Томашевича (1672)

Історична довідка. На жаль про цю споруду не наводить жодних згадок  монографія Ю. Сіцінського “Город Каменец-Подольский. Историческое описание” (1895). Проте її  чіткі обриси маємо змогу побачити на т.зв. Амстердамському плані Старого міста (ХVII cт.) і гравюрі К. Томашевича (1679 р.), опублкованій у вищезгаданій праці Сцініського: її відмічено номером “22”, до якого наявне таке пояснення: “Обрывы скалы, исправленные искусственно”.

Справді, коли ми наблизилися впритул до споруди, ми побачили зблизька надбудоване укріплення у скелі. Не питайте лишень, як ми дісталися до неї, бо то надто довга історія (все одно скажете, що по нас травмапункт плаче). Отож, досить в непоганому стані залишився кам’яний мур, у якому є арочний отвір. Крізь нього стікає джерело вниз до каньйону. У кам’яній стіні є отвори для балок, тому можна припустити, що мур використовувався дійсно для цілей укріплення скелі. Особливості кладки наближають її до ХVI-XVII ст.

Ольга Комарова,

гол редактор сайту

Коментарі

2 коментарі до “Забута споруда”

  1. коля сказав:

    мабуть млин. або просто укріплення проти обвалів чи просто в минулому переїзд

  2. Христя сказав:

    схоже на віадук..так хотілося щоб в кам”янці такий був…але це тільки мрії..