Відроджуємо традиції недільних шкіл

Додано 04.12.2013

Заняття у недільній школі

Христова Церква споконвіку виконувала найголовнішу функцію для людського суспільства – несла Світло, що відображає життя людей. За жодних обставин вона не припиняла нести цей життєдайний вогонь Любові, який проганяє всіляку темряву. Соціальні потрясіння останнього століття знищили в нашому народі майже все сокровенне, своє, рідне, виплекане віками – духовну спадковість. На цьому тлі молодь є особливо незахищеною перед уседозволеністю, часто стверджує себе на шляхах пороку та дикунства.

Безумовно, що ми повинні відроджувати українське духовне життя у Христі. Починати необхідно із найменших, щоб зерна Божественної істини могли потрапити у виховане побожне серце, як у добрий грунт на ниві Христовій. Тому за ініціативою голови релігійної громади Храму Різдва Христового професора Валерія Степанкова на історичному факультеті Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відкрито недільну школу.

Для навчання у школі використовуємо підручники, програму та дидактичне забезпечення мережі недільних шкіл «Чадо», що діє при Михайлівському Золотоверхому монастирі м. Києва. Входимо до складу згаданої мережі. Крім того, на історичному факультеті нашого університету маємо неперевершену нагоду займатися щонеділі у зручному та охайному приміщенні, користуватися необхідною оргтехнікою для показу учням сучасної наочності на заняттях. Найчастіше діти приходять до церкви на службу. Хто ще не звик до церковної служби у храмі, приходять безпосередньо на урок. Заняття триває впродовж однієї години, котрій передує «солодка хвилинка». Звісно, що навчання безоплатне.

Програма, яка розроблена в стінах Михайлівської обителі є дуже насиченою, адже передбачає дванадцятирічний курс навчання паралельно із загальноосвітньою школою, до того ж містить кількарівневе викладання для різних вікових груп (від дитячого садка і до занять із дорослими та батьками).

По-суті, передбачено загальні лекції та потенційна можливість застосування широкого спектру напрямів роботи. У процесі викладання нових тем учитель завжди повертається до попередніх. Тому ті діти, що долучаються до групи пізніше, нічого не втрачають, користуючись, також і підручником, і сайтом.

Наголошуємо: недільна школа – не обов`язкова: до неї приходять тільки за бажанням. Жорсткого контролю присутності в ній немає і не може бути, тому що Бог нікого «не примушує до Нього іти». Він тільки запрошує і чекає… І двійками ніхто Вам не погрожуватиме, та й іспити вам будуть здаватися не вартими уваги (адже не в атестат ідуть оцінки і не до вишів з ними вступати).

Заняття у недільній школі

Необхідно зазначити ще одну важливу річ: на жаль, майже усім батькам без винятку властива загальна омана – впевненість, що достатньо привести дитину до недільної школи, а там хай навчають її, як знають. Батьки здебільшого впевнені, що вже тим виконали свій батьківський обов`язок, все інше – справа вчителів. Це їх загальна помилка, яка може коштувати дорого їхнім дітям. Від недільної школи варто очікувати не суми знань, а докорінного перетворення, преображення дитини в Чадо Боже. Настоятель та громада парафії Різдва Христового взялися за справу відродження храму по вулиці Татарській. Ми переконані, що його підняття та зведення стін має бути невід’ємним від процесу відродження нашої духовності. Добре, щоб майбутній храм був не лише місцем требовиконання, а місцем найкращих митей життя українського православного християнина. Меншої задачі недільна школа собі і не ставить. Для того, щоб майбутній храм душ людських таки постав, а нинішня дитина, відсидівши формально на уроках, не пішла у світ і не загубилася в ньому, відкинувши в підлітковому віці все набуте у недільній школі, її духовним становленням повинні займатися ми всі РАЗОМ.

Адреса недільної школи «Чадо» у Кам’янці-Подільському:

вулиця Татарська 14 (корпус історичного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка).

Початок занять: о 11.00 щонеділі.

Тел. 2-50-57 – організатор (Володимир Дубінський),

Моб.тел.  0673544218 – вчитель (Віра Цішковська)

Отець Марат Цішковський,

настоятель Храму Різдва Христового

 

Коментарі