Відкрилася фотовиставка «Релігійні громади в незалежній Україні»

Додано 25.07.2013

 

Фотовиставка "Релігійні громади в незалежній Україні". Фото Юрія Савіна (2013)

У одному з екcпозиційних залів пристінного корпусу Старої фортеці 25 липня 2013 року відбулося відкриття фотовиставки, присвяченої 1025-річниці хрещення Київської Русі «Релігійні громади в незалежній Україні». Представлена експозиція складалася із історичних світлин, які зберігаються у фондах Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника. Відвідувачі змогли побачити подільських священнослужителів початку минулого століття, а також зафіксований процес будівництва сакральних святинь нашого краю.

Сучасні світлини на релігійну тему представили такі кам’янецькі фотографи: Юрій Савін та учасники фотоклубу «Погляд» (Христина Руссу, Галина Комарніцька, Дарина Романишина, Ольга Комарова, Володимир Стрілецький та інші), а також Петро Ігнатьєв.

Отож, в експозиції були показані усі храми на території Кам’янці, що відносяться до різних релігійних конфесій. На відкритті фотовиставки працівники музею розповіли про гірку долю цих храмів, адже у 20-30 роки минулого століття, переважна більшість перестала бути діючими, а після 1936-го року не діяв жодний.

Також у виставковій залі були представлені макети храмів, які створили студенти колледж будівництва, архітектури та дизайну. Костьол Св. Миколая, Церква Св. Йосафата, Домініканського та зруйнований нині Казанський собор опинилися можна було розгледіти зі всіх боків, немов на долоні. Зокрема, макет Олександроневського собору має вмонтований механізм, який відтворює запис церковних дзвонів храму.

Тому запрошуємо Вас до перегляду. Виставка триватиме до 10 серпня 2013 року.

Ольга Комарова,

гол. редактор сайту.

Фото Юрія Савіна

Коментарі