«Вартові століть» – новий творчий проект фотомитців та істориків

Додано 24.02.2013

Підведення підсумків фотоконкурсу "Вартові століть" (2013 р.)

Цікавий творчий тандем сайту «Кам’янець-Подільський історичний» і фотоклубу «Погляд» вилився у чудовий спільний проект – фотоконкурс «Вартові століть», який тривав з 10 січня по 20 лютого 2013 року безпосередньо на нашому сайті.

Членами журі були як історики, так і справжні фотографи (Володимир Дубінський, т.в.о. декана історичного факультету, Ольга Комарова, гол. редактор сайту, Галина Комарніцька, магістр історії, Юрій Савін, голова фотоклубу «Погляд»,  Олександр Дем’янів та Олександр Тарнавський, відомі фотографи нашого міста).

Відчути себе справжнім Михайлом Греймом, фотографом, який фіксує своїм фотооб’єктивом історію, що прямісінько навколо нього в архітектурних пейзажах, у портретах мешканців міста і т.д., зголосився 21 учасник (в цілому до розгляду журі отримало більше 100 світлин).

Приємно відзначити, що серед авторів фото, окрім, професійних фотографів були і звичайні аматори-фотолюбителі. До речі, саме фотомитець із останньої категорії конкурсантів набрав найбільшу кількість балів від членів журі, які оцінили чуттєвість, естетичну красу і відповідність тематиці його конкурсної роботи.

Отож, переможцями конкурсу стали: І місце – Юрій Ковальчук (К-ПВВ МВС України, спеціальна патрульна рота, 25 років), ІІ місце – Богдан Дацюк (студент Коледжу культури і мистецтв спеціальності “Кіно-фото-відео справа», 17 років), ІІІ місце – Микола Сідаш (фотограф, працює в ПДАТа, 56 років).

Також журі обрало найкращі світлини у номінаціях: «Архітектура Старого Кам’янця» (Дмитро Бабюк, художник, випускник педагогічного факультету К-ПНУ ім. І. Огієнка, 24 роки), «Історичний портрет» (Іван Коробчей, студент факультету фізичної культури К-ПНУ ім. І. Огієнка, 21 рік), «Історичний натюрморт» (Олег Шмигель, художник, студент педагогічного факультету К-ПНУ ім. І. Огієнка, 19 років ). Варто зазначити, що номінації «Історичне фентезі» та «Історичне макро» так і не були представлені конкурсними роботами.

Хочеться подякувати Василеві Гаврилюку, голові асоціації керівників малого і середнього бізнесу за призи, надані переможцям, а також т.в.о. декана історичного факультету Володимиру Дубінському за сприяння при втіленні цього проекту в реальність.

Під час підведення підсумків присутні у актовому залі історичного факультету мали можливість насолодитися фотошедеврами фотографа Михайла Грейма, котрі повертають нас у такий Кам’янець, яким він був майже сто років тому. Після вручення грамот та подарунків у теплій дружній обстановці, за філіжанкою смачної кави, молоді і зрілі фотомитці ділилися один з одним своїм досвідом у фотосправі. Кожен з учасників дійсно, немов М. Грейм, фіксує у своїх світлинах історію нашого міста для наступних поколінь – тому кожне фото цінне, неповторне і варте уваги, адже має значно важливіше призначення, аніж нам здається, на перший погляд.

Ольга Комарова, гол. редактор сайту

«Кам’янець-Подільський історичний».

Фото Юрія Савіна, Олександра Дем’яніва,

Олександра Єлаша та Галини Комарніцької

Коментарі