В Оринині “Тиждень історії в школі”

Додано 30.11.2012

"Тиждень історії в школі", Оринин. 2012 р.

28 листопада викладачі КПНУ ім. І. Огієнка: кан. іст. наук,  в. о. декана історичного факультету Володимир Дубінський; док. іст. наук, професор Валерій Степанков; кан. філ. наук, доцент Олег Рарицький та Павло Кліщинський відвідали Орининську ЗОШ та школу-інтернат з нагоди влаштування позакласного  заходу «Тиждень історії в школі». Даний захід проводився з метою залучення молоді до вивчення історії та насамперед розуміння історичного процесу становлення України, а також адекватного тлумачення певної низки наразі суперечливих історичних подій .

Були присутні учні 10-11 класів шкіл, вчителі та викладачі К-ПНУ ім. І. Огієнка. Володимир Дубінський розповів присутнім про історію становлення університету. Валерій Степанков, акцентував увагу на тих питаннях, що недостатньо висвітлюються у ході навчальної програми в школах, а саме: становлення Української держави, української мови, української нації та стосовно термінології та маловідомих аспектів історії України. Також було наведено данні про події, що пов’язані з Орининим та Жванцем в ході Української національної революції під проводом Богдана Хмельницького. Павло Кліщинський висвітив події Першої світової війни, що стосувались Поділля та Оринина зокрема. Олег Рарицький, колишній випускник Орининської ЗОШ, акцентував увагу на історії університету та філологічного факультету. Було подаровану низку підручників по історії.

Слід наголосити на тому, що даний захід залишив неабияке враження, адже пройшов під егідою патріотизму та любові до України. Хотілося б вірити, що це був не лише «Тиждень історії в школі», але й подальші роки, десятиліття та сторіччя будуть такими ж патріотичними для України на шляху ствердження її незалежності.

Галина Комарніцька, редактор рубрик “Галерея”

та “Сучасне культурне життя міста”.

Коментарі