ТОП-15 найкращих сайтів українських архівних установ

Додано 25.01.2013

На мій погляд, щоб стати справжнім дослідником історії, а не «кабінетним» вченим-компілятором чужих праць, слід хоча один раз на місяць вибиратися до архіву. Саме пошук, опрацювання і використання архівних джерел стане безцінним досвідом на початку Вашої наукової кар’єри. Нині інформаційні технології пішли вперед, і архівні установи, в свою чергу, теж намагаються йти в ногу з часом. Створюються відповідні сайти, на яких дослідник може знайти усю необхідну інформацію: місце розташування архіву, графік роботи, перелік послуг, фондові каталоги і описи, навіть готові шифри справ. Отож, давайте подорожувати по українським архівам разом!

15 МІСЦЕ. http://tsdazu.gov.ua/ Цей веб-ресурс міг цілком очолити перші позиції цього рейтингу… Але працівники так захопились перекладом сторінок на англійську мову, що про деякі просто забули: корисна інформація залишилась недоступною і для іноземців, і для українських дослідників зарубіжної україніки.

14 МІСЦЕ. http://www.daark.org.ua/ Державний архів в Автономній Республіці Крим.

13 МІСЦЕ. http://dazo.gov.ua/ Державний архів Закарпатської області. Сайт із простим, але продуманим дизайном. Інформативність на високому рівні, що є особливо важливим для дослідника.

12 МІСЦЕ. http://undiasd.archives.gov.ua/ Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства (УНДІАСД). Гарний дизайн у поєднанні з величезною кількістю корисної інформації. Зручний у користуванні.

11 МІСЦЕ. http://tsdavo.org.ua/ Центральний державний архів вищих органів влади та управління України (ЦДАВО України). У цілому сайт досить непоганий. Особливо привабливий «віртуальними виставками» документів, які досить у непоганій якості викладені на веб-ресурсі. Але суттєвим недоліком є несправність пошуку таких категорій іменного та географічного покажчика.

10 МІСЦЕ. http://csam.archives.gov.ua/ Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України (ЦДАМЛМ України). Привабливий сайт, котрий містить усю необхідну інформацію. Розробники підійшли творчо до його створення – одразу ж виникає бажання ознайомитись із його фондами у самій установі. А персонал там дуже привітний і поблажливий, повірте на слово.

9 МІСЦЕ. http://daifo.if.gov.ua/ Державний архів Івано-Франківської області.

8 МІСЦЕ.http://ck.archives.gov.ua/ Державний архів Черкаської області.

7 МІСЦЕ. http://www.dahmo.gov.ua/ Державний архів Хмельницької області.

6 МІСЦЕ. http://archiv.rv.ua/ Державний архів Рівненської області.

5 МІСЦЕ. http://www.archive.zt.ua/ Державний архів Житомирської області.

4 МІСЦЕ. http://cv.archives.gov.ua/ Державний архів Чернівецької області.

Ну, що ж перейдемо до трійки лідерів.

3 МІСЦЕ. http://www.archive.lviv.ua/ Державний архів Львівської області. Львів завжди був ближчим до Європи. Оформлення сайту виконане з урахуванням нових європейських віянь: строгість і креатив. Не менш привабливим і корисним є його наповнення. Хочеться відвідувати знову і знову.

2 МІСЦЕ. http://dako.archives.kiev.ua/ Державний архів Київської області. Фешенебельний дизайн у поєднанні з чудовим інформаційним наповненням.

1 МІСЦЕ. http://derjarhiv.odessa.gov.ua/ Державний архів Одеської області. Сайт, який один з небагатьох, містить в собі всі описи фондів архіву, відповідно з шифрами всіх справ. Завдяки цьому можна зекономити море часу, витраченого на виписування. У архів можна приїхати «озброєним до зубів» дослідником.

 Ольга Комарова,

гол. редактор сайту

 

 

Коментарі