Street Art – мистецтво XXI століття

Додано 19.08.2015

Ось уже чотири роки поспіль упродовж трьох днів для поціновувачів Міжнародного фестивалю вуличного мистецтва «Respublica» та для жителів типових спальних районів Кам’янця-Подільського було сюрпризом побачити «великі картини» чи то, як кажуть, «графіті», на стінах будинків та приміщень.

2011 року  хвиля здивованості та абсурдності сколихнула тихих  мешканців нашого міста: маса неординарної молоді, в фортеці людно, а, головне ,що маленька групка людей з балончиками в руках розмальовує стіни їхніх будинків. Після важкої роботи художників  всі були здивовані, що ніяке то не хуліганство, а справжній витвір мистецтва під назвою – стріт-арт !

Рік за роком , малюнок за малюнком – і Кам’янець з часом може претендувати на звання української столиці стріт-арту! «Фестиваль має на меті детонувати креативність молоді та суспільства в цілому, популяризує громадський активізм та волонтерство, сприяє поступовому перетворенню депресивних районів міста на музей соціального та територіального мистецтва», – інформує офіційний сайт «Respublica». Організатори серйозно налаштовані на розвиток стріт-арту не тільки в Кам’янці-Подільському. Чимало проектів було втілено в м. Хмельницькому. Ось, наприклад, перший республіканський тролейбус. Ініціатори заходів  натякнули ,що не тільки стіни можуть бути полотном для митця, але й повсякденні засоби транспорту.

Понад 30 мюралів створено художниками з Іспанії, Білорусі, Італії, Польщі, Німеччини, Росії. Вони не просто творили , а «писали» історію XXI століття. Сьогодні фестиваль «Respublica» ніяке не здивування або абсурд, а справжня подія, яку цього року,  вже ВП’ЯТЕ, чекають з нетерпінням!

Ангеліна Єфименко, кореспондент

 

Коментарі