Скривавлена земля знов зазеленіла

Додано 21.11.2012

Що має зробити за своє життя будь-яка людина? Народна мудрість говорить, що збудувати дім, посадити дерево та народити сина. А якщо йдеться про справжнього українського патріота, то мабуть захищати незалежність держави та будувати благополучне майбутнє для наступних поколінь. Дбати про неповторну природу та охороняти навколишнє середовище, а на рахунок сина, а точніше синів і дочок, пояснювати напевно не потрібно. А якщо це все поєднати в одне ціле. Що і зробили викладачі історичного факультету викладачі історичного факультету – проф. Валерій Степанков та т. в. о. декана Володимир Дубінський і приватний підприємець, голова Асоціації керівників малого та середнього бізнесу Василь Гаврилюк разом з студентами, котрі 16 листопада відвідали місце поховання генерала–хоружного УПА Романа Шухевича.

На його могилі, що знаходиться неподалік с. Гукова (Чемеровецький район Хмельницької області) на кордоні Тернопільської і Хмельницької області вони посадили півтора десятки зелених саджанців сосни, щоб увіковічнити пам’ять цього борця за свободу України. І на цьому ще не кінець, адже навесні планується поповнити ще новими деревцями, щоб вийшла зелена алея слави до пам’ятного хреста, який увіковічує жертву генерала-хоружного та вказує місце його земного спочинку, що видно по обидва береги Збруча. Можливо перебільшуючи, але ці саджанці символізують підростаюче покоління українців, що виросло на скропленій кров’ю синів України землі, щоб продовжити їхню справу, адже боротьба за незалежність продовжується й нині, хоча й не чути пострілів рушниць та ударів шаблі. Та й сучасний ворог уже не приходить зовні, а виріс і живе серед нас.

Ми, українці, повинні пам’ятати хто ми, і не обрубувати коріння з нашими предками. А навпаки сягати у глибини віків, щоб віднайти там сили і мужність боротися за нашу Вітчизну, фундаменти незалежності якої стоять на кістках полеглих у боях героях. Їхні голоси і нині чути із могил, щоб ми продовжили благородну справу, а смерть в боях не була марною. Щоб наші діти могли вдихати повітря свободи, а посаджені сосни росли під чистим небом України та на єдиній по обидва боки Збруча українській землі.

 

Олександр Бучковський,

редактор сайту

Коментарі