“Схід-Захід” – тандем наукової співпраці

Додано 10.07.2013

Викладачі К-ПНУ ім. Івана Огієнка - учасники конференції. Фото Ольги Комарової (2013)

10 липня у нашому місті відбулася Всеукраїнська наукова конференція з міжнародною участю «СХІД-ЗАХІД». У конференц-залі «Гала-готелю» зібралися науковці з багатьох вишів України та закордонні гості задля обговорення актуальних питань, які стосуються історії, регіонознавства, філософії, культурології, педагогіки, соціології, політології та міжнародних відносин. Серед доповідачів були представники як з українських міст (Київ, Хмельницький, Дніпропетровськ, Полтава, Одеса, Чернівці, Кам’янець-Подільський, Харків, Чернігів, Кривий Ріг та Львів ), так і закордонні гості з Російської Федерації.

Безпосереднім ініціатором наукового заходу виступив Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара. Варто зазначити, що до його організації були активно залучені викладачі нашого університету.

Серед доповідачів фігурували такі викладачі та студенти К-ПНУ ім. Івана Огієнка: О.М. Завальнюк, О.М. Федьков, А.Г. Філінюк, А.В. Найчук, С.О. Ганаба, С.В. Олійник, С.А. Сидорук, В.В. Газін, В.В. Нечитайло, С.В. Трубчанінов, В.Б. Стецюк, А.А. Заводовський, Т.О. Левицька, А.Ю. Хоптяр, Д.В. Трембовецький, В.А. Філінюк, Л.М. Коваль, Ю.М. Лопатовський, О.О. Комарова, С.А. Муравський, І.А. Ісакова та ін. Як бачимо, найактивнішу участь у конференції взяла кафедра історії України Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

У своєму вступному слові відповідальний секретар оргкомітету, доцент кафедри політології ДНУ ім. О. Гончара В.І. Пащенко розповів, що метою такого наукового міжрегіонального діалогу є збереження і розвиток єдиного науково-освітнього простору, встановлення контактів у царині соціально-гуманітарних наук, обмін знаннями та практичним досвідом. «Ми вирішили, що науковці нашого вишу не повинні працювати у так званому «вакуумі», тому влаштували цю виїзну конференцію, щоб обмінятися досвідом із нашими колегами західного регіону України. Тому і назва виникла відповідна – “Схід-Захід”. Сьогодні відбувається перша  така конференція. Наступна відбудеться восени в Бахчисараї. Надіємося, що наступного літа знову приїдемо до вашого міста і проведемо ІІ конференцію “Схід-Захід”. Сподіваємося, що з кожним разом кількість учасників дедалі зростатиме», – наголосив він.

 

Ольга Комарова,

гол. редактор сайту

 

Коментарі