Расщупкін О.І., С.В. Трубчанінов. Кам’янець на Поділлі

Додано 09.05.2012

Расщупкін О.І., С.В. Трубчанінов. Кам’янець на Поділлі

Расщупкін О.І. Кам’янець на Поділлі [Текст]/О.І. Расщупкін, С.В. Трубчанінов; [літ. ред. О.Будзей; худож. А. Затварницька, О. Комарова, Г.Якубовський; перекл. на польську А.Оліх; фот.: О. Макарова, А Затварницька, С.Трубчанінов, В. Невинний ]. – Кам’янець-Подільський: Оіюм, 2008. – 112 с.: – Рез.: польск. – 800 прим. – ISBN 966-7975-73-8

На наш погляд, вже тільки імена авторів, що є відомими подільськими краєзнавцями - Расщупкін Олександр Іванович та Трубчанінов Сергій Васильович, повнинні привернути увагу читачів до цієї книги. Окрім цікавої розповіді про історію славного Кам’янця на Поділлі, видання не позбавлене науковості, адже автори своїми іншими працями утвердились, як краєзнавці, що серйозно беруться за дослідження і грунтовно доводять правильність своїх поглядів.

Книга розрахована на читачів широкого загалу. Вона стане в пригоді туристам (бо ж не знайомі з різноманітними нюансами історії нашого міста взагалі), самим кам’янчанам (часто свою історію забувають… “Брама як брама. Вітряна…Холодно там… А що там був Петро І?!”), краєзнавцям (є чому повчитись і про щось нове дізнатись. Адже, мабуть, ніхто настільки прискіпливо та не підходить до процесу макетування  книг, як видавець пан Трубчанінов – він у них душу вкладає ( і в свої книги, і в чужі), процес цей скурпульозний, довгий, та дає свої прекрасні плоди, як ми бачимо, на прикладі даної книги), так і в першу чергу, студентам істфаку К-ПНУ імені Івана Огієнка (по історії Поділля та історичному краєзнавству з цієї книги половина мого курсу писали практичні та реферати, посилаючись на на творіння професора Трубчанінова та краєзнавця Олександра Расщупкіна! Нічого кращого поки ніхто не вигадав… Є, безсумнівно, монографії окремих авторів по окремим темам, але у ньому ви знайдете майже усе! Тому, шановне істфаківське студентсво, ми повинні подякувати авторам за їхні безсонні ночі, завдяки яким ми позбавленні тепер безсонних ранків у читальні в перебиранні літератури, в якій ми, якщо чесно, абсолютно не розбираємось (Крутимо ті монографії, вертимо, а що писати і звідки  толком не знаємо…).

В книзі є 107 кольорових ілюстрацій, та понад 70 чорно-білих. Авторські рисунки-реконструкції фортифікаційних споруд художниці Алли Затварницької Вам дадуть повне уявлення про те, якими споруди були насправді в ті далекі часи.

Ольга Комарова,

гол. редактор сайту

Коментарі

1 коментар до “Расщупкін О.І., С.В. Трубчанінов. Кам’янець на Поділлі”

  1. [...] Ця книга суттєво доповню україномовне видання “Кам’янець на Поділлі” у співавторстві з істориком-поділлєзнавцем [...]