Остання квітнева поетична п’ятниця на Зарванській

Додано 26.04.2013

Поетичний вечір. Фото Ольги Комарової (2013)

Вже традиційно кожної останньої п’ятниці щомісяця у натхненній Кав’ярні на Зарванській відбуваються поетичні читання. 26 квітня не стало виключенням – і привітний затишний заклад пані Марини Каденюк зібрав знову молодих поетів та зрілих майстрів ліричного слова, а також поціновувачів їхньої творчості. Поетичний вечір вела Лариса Підгірна, організатор та головний редактор “Promo Lux”, відомого громадського видання у нашому місті.

Своїми новими віршами порадувала присутніх Лариса Підгірна, котра свої натхненнні рядки присвятила такій серйозній історичній темі, як родина Борджіа у Італії епохи Ренесансу. Галина Комарнціцька знову вразила присутніх до глибини душі свою гострою соціальною поезією. Ірина Руснак, досвічена поетеса, зачитувала вірші про натхненну весну. Свої ніжну інтимну лірику презентувала й Анастасія Надвідна, студентка І курсу історичного факультету. Кожен рядок її віршів викликав овації в буквальному сенсі цього слова. В черговий раз свою неабияку майстерність декламування творів представив відомий диктор Павло Тихонов. Завітали до нашого товариства і відомі молоді художники Дмитро Кравець і Анна Сушарник, також дизайнер жіночих сумок Тетяна Кльова.

А для мене в той день зацвіла аурінія… і світ неначе зупинився. Жовте мереживо, яке вкрило скелі навколо Старого міста надихнуло мене на декілька віршів, присвячених моєму натхненному місту, його натхненним спорудам і моєму натхненнику, який хоч інколи не встигає приходити на наші поетичні читання, проте радо гортає мій записник десь на Турецькому бастіоні. Тепер це буде куди приємніше… аурінія розквітла.

Варто зазначити, що під кінець наших виступів бармени закладу передали пані Ларисі таємниче послання із справжніми віршами, але жоден із них визнати на публіці свій неабиякий поетичний хист так і не наважився:

Твоя душа моїй сказала тихо,

Що все життя кохатиме мене,…

У почуттях, не коїтиме лиха,

І з ніжністю печалі омине.

Твоя душа цілющою водою

Омила і запестила мою.

І я став зачарований тобою,

І зрозумів, що я тебе люблю…

Моя душа поплила течією:

разом злились у вічну карусель…

І обвінчалась з мудрістю твоєю – 

У тиху гавань сів мій корабель…

А навкруги буяло все привітно,

Лиш сонце нам хотіло допекти,

Твоя душа – прекрасна і тендітна

Хотіла в ніч з моєю утекти.

Але якщо співставити почерк на чеках і на тому натхненному епістолярії, може, все ж пощастить потиснути руку черговому колезі-поету.

Несподівано після затяжної зими, ми цілеспрямовано вскочили у спекотну пору, котра скоріше нагадує літо, а ніж весну. Згодом почнуться сесії в студентів, пора відпусток. Тому поетичні читання з присмаком натхненної кави беруть паузу аж до вересня. Будемо раді бачити Вас восени із натхненною поезію, котру Ви напишете на протязі літа. Слідкуйте за оголошеннями на сайті.

Ольга Комарова,

гол. редактор сайту

Коментарі

2 коментарі до “Остання квітнева поетична п’ятниця на Зарванській”

  1. Лариса Підгірна сказав:

    Прекрасний вечір! )))

    • Ольга Комарова сказав:

      Цілком згодна:)))) Твої вірші про Борджіа стали його спражньою окрасою, справді:)))