“National Geographic” відтепер солов’їною

Додано 03.04.2013

Анатолій Паладійчук презентує україномовний випуск чергового номеру "National Geographic". Фото Іванни Слободян (2013)

Про цей журнал не знає мабуть лише лінивий, адже це справжнє вікно у захоплюючий  світ пізнання природи, історії  та культури, що починаючи з 1888 року на 38 восьми мовах світу відкриває перед читачами усю красу людської цилівізації та багатство нашої планети Земля. На жаль, у вітчизняному ринку був наявний  лише російськомовний варіант. Хоча випуск журналу українською  вже давно був у планах, але на заваді стала  світова економічна криза у 2008 році. І лише тепер мрію зуміли втілити в життя. І з нагоди цієї справді історичної події у вітчизняній друкованій пресі та науці, 3 квітня у актовому залі історичного факультету відбулася презентація першого номеру “National Geografic” на нашій рідній мові, присвяченого відродженню зниклих видів.

Серед, тих хто взяв на себе завдання презентувати це видання широкому загалу кам’янчан були активысти міської  організації «Просвіти»: її голова, відомий кам’янецький громадський діяч та художник, Славко Полянчук, а також  безпоседній організатор цього заходу Анатолій Паладійчук. На презентації також  були присутні студенти історичного та природничого факультетів та представники преси (журналісти газети “Подолянин”). До речі, головний редактор україномовного видання Ольга Вальчишен радо підписала для кам’янчан сорок примірників україномовного журналу.

Усі присутні мали змогу  ознайомитися з попередніми випусками журналу (російською мовою), оцінити якість оформлення та рівень поданого матеріалу, а також широкий спектр висвітлюваних тем.  Одразу ж був подарований один примірник «свіжоспеченого» журналу деканату природничого факультету.

Своїми враженнями про “National Geografic” поділилася кореспондент газети «Подолянин» Наталя Ярова, яка є вже багаторічним передплатником цього міжнародного видання. Її сім’я ще навіть йде на хитрощі, аби мати можливість отримати журнал, але це того варте. Теми, які висвітлює видання на своїх шпальтах, не лише пригодяться їм, але й також будуть актуальними для їхніх дітей і через десять років. На кінець усі присутні могли придбати перший український номер, а також могли передплатити річний абонемент друкованого видання вартістю  240 грн. Місцева “Просвіта” подарувала журнал для бібліотеки факультету, міської бібліотеки та бібліотеки школи-інтернату. Крім того було зроблено річну передплату для бібліотеки школи-інтернату.

Поява “National Geographic” українською свідчить про ще один крок у інтеграції нашого суспільства у світовий інформаційний простір. А інтерес до україномовної версії свідчить, що російські видання не задовольняють духовних потреб українців, і що солов’їна не лише прекрасна і милозвучна, але ще й вічно актуальна і рідна нашій душі, щоб там не казала і не робила влада, щоби вона стала нам зовсім чужою.

Олександр Бучковський,

гол. редактор газети “Кліо”.

Фото Іванни Слободян

Коментарі