На історичному факультеті вшанували пам’ять Дмитра Донцова

Додано 11.09.2013

«Дмитро Донцов – людина, політик, громадський діяч»

Новий сезон наукових заходів на історичному факультеті розпочався науково-практичною конференцією «Дмитро Донцов – людина, політик, громадський діяч». Захід, приурочений 130-річчю від дня народження Дмитра Донцова, відбувся 10 вересня 2013 року в актовому залі.

Вступним словом привітав слухачів кандидат історичних наук, доцент, заступник декана з наукової роботи та інформатизації навчального процесу В. Газін. Ознайомили присутніх з життям, публіцистичною, політичною та громадською діяльністю Д. Донцова кандидат історичних наук Г. Вонсович та аспірант історичного факультету С. Ткач. Студенти мали змогу відкрити для себе Дмитра Донцова як особистість та дізнатися про різні сфери його діяльності.

Цю видатну постать називали духовним батьком української історії, романтиком доби прагматиків. Дмитро Донцов був борцем української ідеології чинного націоналізму. І зараз, як ніколи, є актуальними для нас його ідеї та праці.

Анастасія Надвідна,

редактор рубрики

“Історичний факультет”

Коментарі

5 коментарів до “На історичному факультеті вшанували пам’ять Дмитра Донцова”

 1. Валерій сказав:

  Може я чогось не знаю і є невігласом. але мені все ж цікаво які такі видатні наукові праці написав “історик” Донцов, що його назвали “духовним батьком української історії”?
  Останній абзац цього постінгу взагалі залишаю без коментарів. Інакше тут розгорнеться дискусія не на жарт !

  • Ольга Комарова сказав:

   Певно, пане Валерій, автор статі мала на увазі, що діяч залишив свій слід в українській історії, не як в науці (тобто історіографії), а як в історії нашої України вцілому як відомий ідеолог свого часу.

 2. Роман сказав:

  Дуже приємно, що в університеті вшанували пам’ять ідеолога українського націоналізму. І хоча більшости молоді байдуже до того, все ж в чиємусь серці залишиться слід після такого заходу.
  Раджу усім небайдужим прочитати “Націоналізм” Дмитра Донцова, адже краще один раз побачити, ніж багато разів почути, а ще ідеолога можна зрозуміти тільки через його праці безпосередньо, але ніяк не через чиїсь враження та розповіді.

 3. Роман сказав:

  даруйте, але хіба зала не жіночого роду в українській мові? Автор, будьте уважнішими та грамотнішими.

 4. Valery сказав:

  Буде неповним зговорити про творчість чи особу Дмитра Донцова, коли не ознайомитися з його основними працями з літературознавства, ідеології, історико-культурної полеміки, порівняльного аналізу і тому подібне. Донцов був оригінальним і складним автором. Він був автором європейської школи 19 століття. Тому початково раджу “Літературну есеїстику” , окремі праці “Дух нашої давнини”, “Незримі скрижалі Кобзаря”, “Вибрані твори” у 10-ти томах. Все це можна купувати у Дрогобицькому “Відродженні”, “Українській видавничій спільці ім.Юрія Липи” м.Київ.