Каплиця, освячена небесами

Додано 16.07.2013

Освячення каплиці Різдва Христового. Фото Ольги Комарової (2013)

Недільного дня, 14 липня, незважаючи на дощ, біля історичного факультету К-ПНУ імені Івана Огієнка, перед новозбудованою каплицею Різдва Христового зібралося багато небайдужих людей, в очікуванні освячення нового храму Божого. На освяченні були присутні і брали у ньому безпосередню участь такі священики Української Православної Церкви Київського патріархату: Його Високопреосвященство Антоній (Махота), митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський;  отець Марат Цишковський, настоятель каплиці Різдва Христового (церквиця на території історичного факультету в Старому місті); отець Сергій Литвиненко, настоятель церкви св. Миколая Чудотворця (селище Смирнова), благочинний м. Кам’янець-Подільський; отець Іван Бугера, настоятель церкви Покрова Пресвятої Богородиці (с. Кам’янка); отець Юрій Матвєйцов (церква Іоанна Богослова на території ПДАТУ); отець Дмитро Бельзецький, настоятель церкви св. Андрія Первозваного (Пушкінська, 37).      

Зокрема, наприкінці сакрального дійства Його Високопреосвященство Антоній зазначив: «Моя душа радіє. Я очікував побачити більш щось приземлене, а бачу нині чудову каплицю. І хочу Вам сказати, що в епоху глобалізації за такими каплицями майбутнє. Величезні храми не заповнені навіть на Пасху, у будні дні та в неділю ввечері навіть кафедральні собори пустують. А чому людям іноді миліші ось такі каплиці? Чому в народі кажуть, що вони намолені? Тому що тут збирається справжня громада – однодумці за вірою. Я, насамперед, хочу подякувати  тим, хто приклав зусиль для того, щоб зробити початкове відродження того втраченого величного собору, особливо професорсько-викладацькому складу історичного факультету та іншим меценатам…».

Наприкінці Владика персонально подякував Валерію Степанкову, голові парафіяльної ради, а також меценатам Володимиру Постовому, Валентину Пшенишнюку, Віктору Ярмолінському, Олексію Пауру. Також представникам міської влади були передані грамоти-подяки, а саме, Володимиру Мельниченку, народному депутату Верховної Ради VII скликання, випускнику історичного факультету,  та  Михайлу Сімашкевичу, міському голові Кам’янця-Подільського, які сприяли в отриманні дозволу на побудову каплиці та в іншому правовому й технічному забезпеченні.

 

Ольга Комарова,

гол. редактор сайту

 

Коментарі

1 коментар до “Каплиця, освячена небесами”

  1. Олександр Ігнатій Бучковський сказав:

    там де не будують храмів, постають тюрми. Я хоча й не православний, але щиро радію за наших братів у Христі. Тільки шкода що не бачу на фото студентів, це перш за все для них будувалася каплиця, адже молодь це майбутнє Церкви.