Кам’янець-Подільський у альбомі 1885 року

Додано 09.10.2013

Не так давно я писав, що почав вивчати польські архіви на предмет вивчення історії нашого міста. І ще раз переконуюсь, що наповнення польських сайтів доволі об’ємніші, ніж наші українські. Народ, вивчайте польську мову! Особливо історики будуть в захваті, скільки є не перекладених матеріалів про наше місто! Сьогодні ж зупинимось на цікавому альбомі, який мені вдалось знайти на сайті польської Бібліотеки Народової.

Як зазначає джерело, альбом виданий у 1885 році. Фотограф, нажаль, невідомий. Єдина печатка з нашого міста свідчить, що поштівки вийшли у переплітні М. Туховича.

Альбом містить 12 фотографій, розміром 16,5×22,5 см і підписані як “фотографія польська”. Якщо до цього мене було фотографіями кінця ХІХ, поч ХХ ст. майже не вразити (а їх я бачив кілька сотень) – то ця збірка залишила по собі самі приємні враження, адже деякі фото я бачив вперше. Так цікаво кожного разу взнавати все нове і нове про історію нашого міста! Переглядаючи такі фото, немов би переносишся у часі і відчуваєш себе мешканцем тих часів, що по-своєму зачаровує. Бажаю всім приємного перегляду!

Дмитро Бабюк

адміністратор сайту

Коментарі

7 коментарів до “Кам’янець-Подільський у альбомі 1885 року”

 1. Ольга Комарова сказав:

  Дімка, це бомбезно:)) Дійсно, було б чудово, якби історики на істфаці вивчали польську. Я би з цієї дисципліни пари не прогулювала

 2. Олег Будзей сказав:

  Палітурник Михайло Тухович, який жив у будинку № 1 на Тринітарській вулиці, був знаним майстром: його книжкові палітурки були справжніми витворами мистецтв. А ось Мадонна на історичних фотках – ні сіло, ні впало, абсолютно недоречна, абсолютний несмак і повна неповага до глядача.

  • Дмитро Бабюк сказав:

   Пане Олег, всі фотографії на сайті виставлені тільки для ознайомлення. А водяний знак в кутку – це специфіка чи не кожного вітчизняного сайту і не тільки. Подобається, чи ні, але з цим доведеться миритись.

  • Ольга Комарова сказав:

   Мадонна входить у логотип нашого сайту, до того ж під логотипом є адреса сайту. Якщо користувачі Інтернету знайдуть це чи інше зображення в пошуковій системі, вони зможуть потім набрати лінк сайту в браузері і прочитати всю публікацію.
   Якщо комусь статуя Мадони на мінареті не подобається через його релігйні переконання, то він може на сайт не заходити (хоча це був би нонсенс).
   По -друге, окрім Вас ще ніхто не скаржився на “несмак”, я думаю, що на голому ентузіазмі ми ще створили досить пристойний проект, не думаю, що у Вас вийшло б краще.Знаю, що почнете зараз писати, що Ви – заслужений краєзнавець і т.д., але, повірте, смачна цукерка повинна мати пристойну обгортку. Тому успіх Вашої книги “Вулицями Кам’янця-Подільського” в багато чому залежав і від верстки, і від дизайнерського оформлення.
   По-третє, я оплачую сайт власними силами, декан нашого факультету щораз знаходить спонсорів для проведення конкурсів – і я не збираюся заради задоволення інтересів однієї людини, яка собі шукає матеріал на “халяву” змінювати правила ведення свого блогу. Ви скажете, напевно, що я занадто різка. Але у нас з Вами вже була розмова на цю тему. І я Вам пояснила всі ці нюанси. Навіть Ірину Пустиннікову абсолютно не осуджую за те, що на своєму сайті вона публікує зображення із логотипом в увесь розмір картинки – вона теж вклала чимало часу і грошей, аби виїздити всі ті місця. Ми теж не сидимо на місці. Хто Вам заважає шукати щось на просторах Інтернету?

 3. Олег Будзей сказав:

  О, ще й мій коментар чекає ужгодження?!

  • Дмитро Бабюк сказав:

   У нас на сайті абсолютно всі коментарі проходять узгодження незалежно від того, хто його написав

  • Ольга Комарова сказав:

   Пане Олеже, щодня на сайт приходить багато спаму і всілякої реклами, разом з коментарями читачів. Усі вони потрапляють на узгодження, аби сайт не перетворювався на “смітник” – правила однакові для всіх