Історичний факультет – пантеон знавців визначальних козацьких битв в історії України

Додано 19.10.2012

Доповідь Валерія Степановича Степанкова. Фото Галини Комарніцької (2012)

18 жовтня 2012 року в актовому залі історичного факультету К-ПНУ імені Івана Огієнка відбулася науково-практична конференція “Визначальні події воєнної історії України середини та другої половини ХVII cт.”.

Учасників конференції привітав вступним словом кандидат історичних наук, доцент, т. в.о. декана історичного факультету В.А. Дубінський. З доповідями виступили як молоді починаючі дослідники, так і ті, що мають вагомий досвід щодо вивчення даної теми: к.і.н., доцент В.Б. Стецюк, магістр історії, вчитель історії Кам’янець-Подільського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Хмельницької обл. Л.О. Гринюк, магістр історії Г.П. Комарніцька, д.і.н. професор, академік УАІН В.С. Степанков, к.і.н., доцент В.В. Газін, студентка VI курсу О.О. Комарова та викладач кафедри історії України В.В. Степанков.

Дослідники під час виступів окреслили найголовніші аспекти військових події в історії України другої половини ХVII ст. Присутні в залі мали змогу ознайомитися як з історіографічним оглядом сучасних тенденцій відображення козацького війська на сторінках видань «Osprey Publising», так і поринути в епіцентр таких потужних баталій як Корсунська битва (1648), битва під Берестечком (1651), Охматівська битва (1655), битва під Городком (1655), Конотопська битва (1659) та Слободищенська битва (1660).

На мій погляд, такі конференції досить актуальні і важливі для нашого студентства. Вони, дозволяють розвіяти міфи, нав’язані радянською історіографією на ті чи інші воєнні події, та зосереджують увагу майбутніх істориків на яскравих моментах української історії.

Приємно також відзначити, що окрім студентів історичного факультету, серед слухачів у залі були присутні учні міського та військового ліцеїв нашого міста.

Ольга Комарова,

гол. редактор сайту

Коментарі