Дивовижні ліногравюри Сергія Кукурузи

Додано 19.06.2012

Художник Сергій Кукуруза (1906-1979)

Сергій Васильович Кукуруза народився 3 лютого 1906 року в селі Привороття Подільської губернії.1930-34 роки навчався в Київському художньому інституті в класі М. Бойчука. Згодом перевівся  в Московський художній інститут. Тут він навчається в майстернях Кравченко, Моор і Маторіна. Успішне завершення навчання дає йому можливість працювати в одному з великих видавництв Москви.

Важко не помітити, що цьому художнику притаманний стиль великих форм та узагальнення, втім це надає лише яскравості та неповторності його ліногравюрам. На жаль, творчий успіх тривав недовго і молодий художник потрапляє в жорна політичних репресій. Після звільнення зі сталінських таборів у 1947 році йому пропонується поселення в Актобе. У той час він був єдиним художником в Казахстані, знайомим з технікою кольорової ліногравюри. Він же першим вніс мистецтво екслібриса у цю країну. Майже всю творчість він присвятив оспівуванню Актюбінської краю, втім, як бачимо, прослідковуються у його творіннях і кам’янецькі мотиви.

До від’їзду на батьківщину в 1972 році С. Кукурудза був єдиним членом Спілки художників у Актюбинської області. Ліногравюри, які Ви бачите, виконанні у 1971 році.

На жаль, за життя митець не удостоївся жодних нагород і заохочень. У Актобе відбулися дві посмертні виставки присвячені 80 і 90-річчя художника.

Комарова Ольга,

гол. редактор сайту

Коментарі

1 коментар до “Дивовижні ліногравюри Сергія Кукурузи”

  1. KamPod сказав:

    Сергій Кукурудза вчив чоловіка моєї тітки Володимира Чистяка, який також непогано малював (нажаль зараз його немає з нами)