Дієцезіальний Євхаристійний Конгрес у Кам’янці-Подільському

Додано 03.06.2012

 

Євхаристійна процесія до Катедри. Фото Ольги Комарової (2012)

«Немає Церкви без Євхаристії, адже в Євхаристія – це сам Христос».  Цієї фундаментальної правди уже протягом двох тисяч років навчає Католицька Церква. Звичайно  це важко зрозуміти : «Як це всемогутній Бог може вмістити себе в шматку хліба». Чи це можливо? Але це питання не розуму, але віри! Бо й сучасна наука не може довести існування Бога, але це не означає, що його не існує, бо ми відчуває його. Є багато речей, які людина без додаткових приладів не бачить, але це ж не означає, що їх немає, як, наприклад, атоми чи галактики. Наша ж віра заснована на Святому Письмі і передані св. Отців «Прийміть і їжте, це Моє Тіло, що буде за вас видане; робіть це на спомин про Мене (Мт. 26, 26; 1 Кор. 11,24); Хто їсть Моє Тіло і п’є Мою Кров, той пробуває в Мені, а Я в ньому (Йо. 6,56).

Без усвідомлення цього не можна зрозуміти чому 2 червня 2012 року у нашому місті відбувся знаменний масштабний релігійний захід – Дієцезіальний Євхаристійний Конгрес. Спершу о 10.30 на Вірменській площі Старого міста відбулася театральна вистава про Таїнство Пресвятої Євхаристії. Згодом розпочалася Свята Літургія. Ще з самого ранку парафіяни-римо-католики, котрі приїхали з усіх куточків нашої Дієцезії, мали можливість посповідатися та провести адорацію Пресвятих Дарів у Кафедральному храмі Св. Петра і Павла. Також була можливість сповіді під час Служби Божої поряд з храмом Отців Паулінів (Миколаївський костьол). На Вірменській площі був влаштований великий вівтар для Святої Літургії. Св. Літургію очолив єпископ-ординарій Одесько-Сімферопольської діє цезії Броніслав Бернацький. Разом з ним співслужили єпископи латинського обряду: Станіслав Широкорадюк (Київ) та місцевий архієрей о. єпископ Леон Дубравський, який і виголосив проповідь.  Разом з єпископами співслужили більше сотні священиків з усіх закутків України. Великою радістю для цілої громади була присутність єпископа помічника Яна Немца, який внаслідок тяжкої хвороби був змушений виїхати на лікування за кордон. Але бажання пастиря бути разом з своєю отарою, щоб славити Ісуса, було настільки сильне, що попри труднощі він приїхав на конгрес до Кам’янця.

Приблизно о 14.00 парафіяни разом із священиками, представниками чоловічих і жіночих чернечих орденів і згромаджень, взяли участь в урочистій Євхаристійній ході (процесії) з Вірменської площі до кафедрального собору Святих Апостолів Петра і  Павла. Перед цим була здійснена зупинка біля Тринітарського храму. Саме біля нього був облаштований невеличкий вівтар. Друга зупинка була біля Ратуші на площі Польський ринок. Потім процесія попрямувала до Катедри.

Слід наголосити, що водночас проходив Євхаристійний Конгрес для дітей, у рамках Міжнародного дня захисту дитини, з розробленою дитячою програмою. Дітки мали можливість також посповідатися та підготуватися до Євхаристії, а Святу Літургію для них відслужив окремо єп. Ян Собіло із Запоріжжя.  Варто зазначити, що у Катедрі зібралося близько півтори тисячі маленьких парафіян. Після завершення літургійного святкування відбувся концерт за їх участю.

ДієцезіальнийЄвхаристійний Конгрес у Кам’янці-Подільському проходив у рамках І ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ЄВХАРИСТІЙНОГО КОНГРЕСУ в Україні (26 травня – 3 червня 2012 р.), який завершився урочистою Св. Месою у Львові, яку провів гість з Риму Генеральний Вікарій Святійшого Отця Бенедикта XVІ Кардинал Анжело Комастрі. Євхаристійний конгрес покликаний зосередити нашу увагу на присутність Господа в Пресвятому Євхаристійному таїнстві, нагадати основні правди віри, відновити євхаристійну побожність в Церкві і проголосити, що «Ісус Христос, вчора і сьогодні, Той самий – повіки» і чекає тебе!!!!

Довідка: Слово «конгрес» (з лат. сongressus), означає зустріч. Метою проведення Євхаристійного Конгресу було не тільки оживлення паломницького руху до місць Євхаристійного культу, але також поєднання Конгресу із конференціями, адорацією та богослужіннями і тим самим перетворення таких зібрань віруючих людей у міжнародні релігійно-наукові зустрічі. ершийЄвхаристійний Конгрес відбувся з дозволу папи Леона XIII, 28-30 червня в 1881 році у місті Ліллє, що у Франції. «Суспільне царство Христа» – таке було гасло Конгресу. У ньому приймало участь близько 8 тисяч осіб з різних країн Європи. Цього року в Дубліні відбудеться 50 за рахунком Всесвітній Євхаристій Конгрес, тоді як в Україні він проводився лише на державному рівні.

Олександр Бучковський,

редактор рубрики “Історичні джерела”

Фото Ольги Комарової

Коментарі

2 коментарі до “Дієцезіальний Євхаристійний Конгрес у Кам’янці-Подільському”

  1. Sanka сказав:

    Но, класні фото!!!!!