День Святих Петра і Павла. Урочиста процесія від Катедри до Старої фортеці…

Додано 30.06.2013

Благословіння Пресвятими Дарами. Фото Ольги Комарової (2013)

Зовсім нещодавно 29 червня римо-католики всього світу відзначали урочистість Святих Петра і Павла. У Катедральному Соборі нашого міста,що носить їх імена, того дня відбулася святкова меса, яку очолив єпископ-помічник львівської архієпархії Леон Малий. Після її звершення, вже традиційно вулицями Старого міста пройшла святкова хода священослужителів та вірян, яка вирушила з Кафедрального костьолу  до Старої фортеці, яку кам’янчани здавна називають твердинею та оплотом християнства.  

Зусиллями католицьких парафій було виготовлено чотири вівтаря, біля яких відбувалися богослужіння . Прямуючи від Тріумфальної арки учасники процесії першу зупинку здійснили біля Вірменської криниці. Після спільної молитви далі усі попрямували до подібного вівтаря біля костьолу Св. Миколая (Домініканський монастир), пізніше до греко-католицької церкви св. Йосафата (Тринітарський костьол).

Дійство було напрочуд феєричним. Віряни співали разом із церковним хором молитовних пісень. Маленькі паненятка, несли у процесії ікони, а дорослі – хорогви і різноманітні статуї святих…

Навіть туристи, які приїхали на фестиваль «Форпост-2013», спершу не зрозуміли, що відбувається у Старій фортеці. Наша урочиста хода була сприйнята ними, як запланований показовий захід організаторів. Лише дехто осягнув, що такі урочистості присвячені храмовому святу Кафедрального костьолу – і були вкрай зворушені, що католики нашого міста вміють організовувати такі гарні процесії. Воно і не дивно, адже насправді наша сила у вірі, яка єднає  серця багатьох поколінь вірян у спільній молитві.

Ольга Комарова,

гол. редактор сайту

 

Коментарі